1. خانه
  2. مستندات
  3. Call of Duty : Modern Warfare 3
  4. ACT III

ACT III

Stronghold
توضیحات: یوری اطلاعاتی از کاخی به پرایس می دهد که گویا، ماکاراُف در آن تجهیزات جنگی خود را نگهداری می کند.

هدف: نفوذ به کاخ جهت پیدا کردن موقعیت ماکاراُف
مامور: یوری
موقعیت: جمهوری چک – شهر پراگ

از کلید N برای برداشتن دوربین دید در شب استفاده و بدنبال پرایس حرکت و طبق دستورات او عمل کنید. پس از عبور از زیر دو کامیون به سربازی می رسید که در کنار کامیونی به تنهایی ایستاده، طبق دستور پرایس به سر او شلیک کرده و او را بکشید. بدنبال پرایس به حرکت خود ادامه داده تا به قسمتی برسید که باید از زیر سکویی فلزی عبور کنید. هنگام عبور از زیر این سکو، پرایس از شما می خواهد تا یک بسته بمب C4 در زیر سکو نصب کنید، برای اینکار به قسمت تعیین شده نزدیک و کلید F را بفشارید.پس از رسیدن به زندان کاخ، پرایس تصمیم می گیرد که برای عبور از سربازان زندان، منبع نور را قطع کند و از یوری می خواهد تا از دوربین دید در شب استفاده نماید، بنابراین کلید N را فشرده و مسیر را بدون مشکل به سمت موقعیت هایی که تعیین می شوند بپیمایید تا زمانیکه نگهبانان برای روشن کردن محیط از منور استفاده کنند. پس از روشن شدن منورها، دوربین دید در شب را برداشته و با کمک پرایس نگهبانان زندان را بکشید.پس از کشتن نگهبانان، بدنبال پرایس از زندان خارج شوید، بار دیگر پرایس از شما می خواهد تا بمب C4 دیگری را در نقطه ای که مشخص می کند، نصب کنید.پس از نصب C4 به دنبال پرایس مسیر را ادامه دهید تا به نقطه ای در زیر اتاق فرماندهی پایگاه برسید. پرایس برنامه را عوض کرده و تصمیم می گیرد راهی از درون دیوار به بالا ایجاد کند. او بمبی را برروی دیوار نصب کرده و سپس به کنار پنجره راهرو می رود و منتظر رعد و برق می شود. شما هم از دیوار فاصله گرفته و منتظر علامت پرایس بمانید و زمانیکه علامت داد، با فشردن دکمه چپ ماوس بمب را منفجر کنید.پس از انفجار بمب، بدنبال پرایس از دیوار عبور کرده و بوسیله تیرهای چوبی بین دو دیوار بالا بروید. برای اینکار، پس از آنکه یوری تیرهای چوبی را گرفت تنها کلید W را فشرده نگه دارید تا بالا بروید.پس از مشاهده تصاویری از ماکاراُف، پرایس تصمیم می گیرد که اتاق فرماندهی را نابود کند به همین دلیل یک نارنجک به درون اتاق می اندازد و به همراه یوری به پایین می پرد.حال باید از کاخ فرار کنید، به همراه پرایس سربازان دشمن را کشته و از ساختمان پایگاه خارج شوید. پس از خارج شدن از ساختمان، یک پلکان در سمت راست و محوطه ای در مقابل خود می بینید. از پلکان سمت راست بالا رفته و از طریق دیوار به مسیر خود ادامه دهید تا بار دیگر به پرایس ملحق شوید.پس از ملحق شدن به پرایس به دنبال او حرکت کنید تا به پلی برسید که یک نفربر برروی آن ایستاده است. در زمان مناسب و به دستور پرایس، پل را منفجر کنید و به دنبال پرایس، ابتدا از پنجره اتاق سمت چپ پایین پرده و سپس از روی پل عبور کنید. سنگر گرفته و منتظر باشید تا پرایس به سمت ماشینی رفته و از شما بخواهد سوار آن شوید. برای سوار شدن، کنار در ماشین ایستاده و کلید F را بفشارید.پس از مدتی، پرایس ماشین را از لبه پرتگاه به پایین پرت می کند، در این لحظه طبق دستور بازی کلید F را بفشارید تا یوری از چتر نجات خود استفاده کند.

Scorched Earth

توضیحات: افراد ماکاراُف و ارتش آمریکا موقعیت دختر رییس جمهور روسیه را در هتلی در برلین پیدا کرده اند.

هدف: یافتن دختر رییس جمهور روسیه، قبل از افراد ماکاراُف
مامور: گروهبان فُراست
موقعیت: آلمان – برلین

پس از پیاده شدن از هلیکوپتر، به دنبال سندمن خود را به پشت بام ساختمان برسانید.پس از رسیدن به پشت بام، در موقعیت تعیین شده ایستاده و تفنگ تک تیر انداز خود را انتخاب و سربازان موجود برروی پشت بام ساختمان مقابل را بکشید.پس از کشتن سربازان، گروه گرنیت بوسیله هلیکوپتر برروی پشت بام فرود می آید. گروهی از سربازان روسی که به این گروه حمله می کنند را بکشید، ناگهان تانک روسی مستقر در خیابان به سمت ساختمان شلیک می کند. باید از پشتیبانی هوایی کمک بگیرید، برای اینکار کلید عدد ۴ را فشرده و پس از قرار گرفتن دوربین در مقابل چشمتان، با دوبار کلیک چپ، یک مسیر شلیک برای هواپیمای A-10 مشخص کنید. پس از منهدم کردن اولین تانک، دو تانک دیگر وارد خیابان می شوند، آنها را نیز به روش مشابه نابود کنید.با انهدام آخرین تانک، گروه گرنیت وارد ساختمان می شود. پس از نابودی گروه گرنیت، بدنبال سندمن به گوشه دیگر ساختمان رفته و در محل تعیین ایستاده و کلید F را بفشارید تا فُراست به همراه سایر اعضای گروه از ساختمان پایین برود.پس از پایین رفتن از ساختمان بدنبال سندمن به سمت پل بروید. قبل از رسیدن به پل به خیابانی در کنار آن می رسید، فرمانده تانک های آلمانی از گروه دلتا می خواهد که تانک روسی مستقر در خیابان را نابود کند. برای اینکار آر پی جی را از روی زمین پیدا کرده و بوسیله آن، تانک را نابود کنید.پس از انهدام تانک، به همراه اعضای گروه به سمت پل و خیابان مقابل آن رفته و پشت سر تانک های آلمانی به سمت موقعیت تعیین شده حرکت کنید و از آنها به عنوان پوشش استفاده کنید. بهتر است پشت سر تانکی که در سمت چپ خیابان قرار دارد حرکت کنید. پس از رسیدن به موقعیت تعیین شده، ناگهان بمبی منفجر شده و فُراست از هوش می رود.پس از مدتی فُراست به هوش می آید. بدنبال سندمن حرکت کنید و از مخروبه ها عبور کنید تا به هتل برسید.ظاهرا سربازان روسی زودتر رسیده اند. به همراه سندمن به سمت پلکان هتل حرکت کنید و از آن بالا بروید تا به طبقه مورد نظر برسید. پس از رسیدن به طبقه مورد نظر، به همراه سندمن کنار در اتاق دختر رییس جمهور ایستاده و کلید F را بفشارید اما سربازان روسی پیشدستی کرده و از سوی دیگر در را می شکنند. پس از آنکه برروی زمین پرت شدید، بوسیله کلت سندمن دو سرباز روسی را بکشید.

Down the Rabbit Hole

توضیحات: کاپیتان پرایس تصمیم دارد تا با کمک گروه دلتا به پایگاه ماکاراُف در سیبری حمله کرده و رییس جمهور روسیه و دختر او را آزاد کند.

هدف: آزاد کردن رییس جمهور روسیه
مامور: یوری
موقعیت: روسیه – شرق سیبری

پس از ایستادن آسانسور، از آن خارج شده و سربازان روسی را بکشید. با فشردن کلید N می توانید از دوربین دید در شب استفاده کنید.

بدنبال پرایس حرکت کنید. ابتدا به تالار بزرگی می رسید، از مسیری که در سمت راست انتهای تالار قرار دارد عبور کنید تا به در فلزی بسته ای برسید. منتظر گروهبان تراک بمانید تا آن در را باز کند.
پس از باز شدن در، بدنبال اعضای گروه حرکت کنید تا به دری برسید که پرایس و سندمن آن را با هم باز خواهند کرد. وارد محوطه بازی می شوید. پس از مدتی پیشروی در این محوطه، امکان استفاده از هواپیمای بدون سرنشین (UAV) فراهم می شود. با فشردن کلید عدد ۴ از UAV  استفاده کرده و به سمت سربازان روسی چند موشک شلیک کنید. توجه داشته باشید، پس از شلیک هر موشک مدتی طول میکشد تا موشک (به این نوع موشک AGM گفته می شود.) بعدی آماده شود.
با عبور از محوطه اصلی به در بزرگی می رسید که برای شکست آن سندمن تقاضای شلیک چند موشک می کند. پس از شلیک موشک ها و منفجر شدن در، بدنبال پرایس وارد پایگاه شوید و از مسیر پیش روی خود عبور کنید تا دختر رییس جمهور روسیه را پیدا کنید. حال باید خود رییس جمهور را پیدا کنید.
پرایس و سندمن در دیگری که در اتاق قرار دارد را باز می کنند، بدنبال آنها حرکت کنید تا به پلی برسید. پس از کشتن سربازان مستقر برروی پل، کنار نرده های آن ایستاده و کلید F را بفشارید تا بوسیله طناب به پایین بروید.
پس از رسیدن به پایین، سربازان را می بینید که رییس جمهور را با خود به درون اتاقی برده و در را پشت سر خود می بندند. به همراه پرایس از پلکان آهنی کنار در بسته بالا بروید. پرایس نقاطی را برروی زمین مشخص می کند تا اعضای گروه بمب های همراه خود را برروی آن نقاط قرار دهند، شما نیز به سمت نقطه ای که مشخص می شود رفته و با فشردن کلید F بمب های همراه خود را برروی زمین قرار دهید.

پس از کارگذاری بمب ها، آنها بلافاصله منفجر شده و وارد اتاق می شوید. پس از کشتن سربازان روسی، پرایس و سندمن رییس جمهور را آزاد می کنند.حال باید فرار کنید، از اتاق خارج شوید اما با هجوم سربازان روسی مواجه می شوید. از تیربار کنار پلکان استفاده و تا زمان رسیدن هلیکوپترهای ارتش، از پیشروی سربازان روسی جلوگیری کنید. پس از رسیدن هلیکوپترها بدنبال اعضای گروه به سمت آنها بروید.

Dust to Dust

توضیحات: جنگ به اتمام رسیده و بین کشورها صلح برقرار شده است اما جنگ پرایس با ماکاراُف هنوز تمام نشده

هدف: کشتن ماکاراُف
مامور: کاپیتان پرایس
موقعیت: شبه جزیره عربستان

به همراه یوری به سمت هتل بروید و پس از رسیدن به لابی، از پلکان موجود بالا رفته و وارد آسانسور شوید.

هنگام بالا رفتن، یک هلیکوپتر به شما حمله می کند. به آن شلیک کنید اما هلیکوپتر به آسانسور برخورد کرده و منجر به توقف آن می شود. در این حادثه زره یوری و پرایس آتش می گیرد، به همین علت یوری هر دو زره را در می آورد. نیکولای آسانسور کناری را آماده می کند. به سمت آن دویده و کلید Space را بفشارید تا به درون آسانسور بپرید.پس از توقف آسانسور در طبقه رستوران، به کمک یوری افراد ماکاراُف را کشته و به سمت رستوران هتل بروید. پس از رسیدن به رستوران، هلیکوپتر به پایه های آن شلیک کرده و باعث تخریب آن می شود. برای جلوگیری از پرت شدن پرایس به پایین، کلید F را بفشارید.پس از آنکه پرایس خود را بالا کشید، به سرعت به سمت پشت بام و باند فرود هلیکوپتر بروید.پس از رسیدن به باند فرود، هلیکوپتر ماکاراُف را می بینید که در حال اوج گرفتن است. در این لحظه به سرعت به سمت لبه باند دویده (اینکار را با فشردن و نگه داشتن کلید Shift انجام دهید.) و پس از رسیدن به لبه باند (البته کمی زودتر) کلید Space را بفشارید تا پرایس پریده و هلیکوپتر را بگیرد.
پس از آنکه پرایس هلیکوپتر را گرفت، دوبار کلید E را بفشارید تا پرایس هر دو سرنشین جلوی هواپیما را به پایین پرت کند اما اینکار خود باعث سقوط هلیکوپتر می شود.
پس از سقوط هلیکوپتر، ماکاراُف از آن خارج می شود. از این پس طبق دستورات بازی کلید هایی که تعیین می شوند را بفشارید. ابتدا با فشردن دکمه چپ خود را به اسلحه روی زمین برسانید. ناگهان یوری آمده و مانع کشتن پرایس می شود. پس از کشته شدن یوری، کلید F را چند بار بفشارید تا پرایس به سمت ماکاراُف حمله کند. پس از به زمین افتادن ماکاراُف به ترتیب این کلید ها را بفشارید: F – دکمه چپ و راست ماوس با هم – در آخر بار دیگر کلید F را فشرده و شاهد پایان داستان باشید.