1. خانه
  2. مستندات
  3. Call of Duty : Modern Warfare 3
  4. ACT I

ACT I

Black Tuesday

 

توضیحات: نیروهای روسی بوسیله برج ارسال امواج مغناطیسی ارتباط نیروهای آمریکایی با یکدیگر و مرکز فرماندهی را از بین برده اند.
هدف: تخریب برج ارسال امواج مغناطیسی نیروهای روسی در منطقه منهتن

مامور: گروهبان فُراست
موقعیت: نیویورک – منطقه منهتن

به همراه افراد گروه دلتا به سمت موقعیت های مشخص شده بروید. با از عبور از تقاطع خیابان ها به موقعیتی می رسید که بدلیل حضور هلیکوپتر روسی مجبور خواهید شد وارد ساختمانی در سمت راست خیابان شوید.پس از ورود به ساختمان، بدنبال سندمن مسیر را ادامه دهید تا به خیابان وال استریت (Wall Street) برسید. از اسلحه ثانویه خود XM25 که یک نارنجک انداز است استفاده و سربازان و ماشین های روسی مقابل ساختمان بورس نیویورک را نابود کنید و وارد ساختمان بورس شوید.
درست در مقابل ورودی ساختمان، ۳ بسته مهمات قرار دارد، برای تکمیل مهمات خود کنار یکی از آنها ایستاده و کلید F را بفشارید. از پله های ساختمان بالا رفته و پس از کشتن سربازان روسی موجود در محوطه بازار بورس، به سمت پلکانی که در سمت دیگر بازار قرار دارد رفته و بوسیله آن خود را به پشت بام ساختمان برسانید.
پس از کشتن سربازان روسی، کنار برج ارسال کننده امواج مغناطیسی ایستاده و کلید F را بفشارید تا بمبی برروی آن نصب شود، سپس از برج فاصله گرفته و دکمه چپ ماوس را بفشارید.پس از نابودی برج، از سوی پشت بام سایر ساختمان ها توسط سربازان روسی مورد حمله قرار می گیرید. در پشت جسمی پناه گرفته و پس از آماده شدنPredator ، دکمه عدد ۴ را فشرده و به سمت پشت بام هایی که سربازان روسی برروی آنها قرار دارند، موشک شلیک کنید. پس از مدتی یک هلیکوپتر روسی در مقابلتان قرار می گیرد، به سوی او نیز یک موشک شلیک کنید. 

با نابودی هلیکوپتر روسی، هلیکوپتر ارتش آمریکا برای سوار کردن اعضای گروه دلتا حاضر می شود. جهت سوار شدن برروی هلیکوپتر، کنار لبه پشت بام، درست در کنار هلیکوپتر ایستاده و کلید F یا Space را بفشارید تا فُراست سوار شود.در پشت مسلسل هلیکوپتر قرار می گیرید، همزمان هلیکوپتر شروع به حرکت می کند. به سمت سربازان روسی مستقر برروی پشت بام ساختمان ها شلیک کنید تا زمانیکه توسط هلیکوپترهای روسی مورد حمله قرار گیرید، آنها را نابود کنید تا ماموریت تمام شود.

 

Hunter Killer

توضیحات: زیر دریایی روسی موشک هایی را حمل می کند که قرار است برای نابودی کشتی های آمریکایی از آن ها استفاده شود.

هدف: حمله به زیر دریایی روسی و پرتاب موشک های آن بر ضد کشتی های روسی
مامور: گروهبان فُراست
موقعیت: بندرگاه نیویورک

به دنبال اعضای گروه حرکت کنید. مراقب مین های زیر آب باشید، بهتر است دقیقا پشت سر Sandman که با نور چشمک زن آبی مشخص شده حرکت کنید.
پس از عبور زیر دریایی به سمت پشت او حرکت کرده و پس از قرار گرفتن در موقعیت مشخص شده کلید F را بفشارید.
پس از متوقف شدن زیر دریایی، بطور خودکار برروی آن می روید. بدنبال سندمن وارد زیر دریایی شوید برای اینکار، کنار ورودی ایستاده و کلید F را بفشارید تا وارد زیر دریایی شوید.
با ورود شما به زیر دریایی، سندمن دری را باز می کند. پس از باز شدن در وارد اتاق شده و تا رسیدن به در بسته اتاق فرماندهی زیر دریایی برسید. اگر زودتر از سندمن به این در رسیده اید صبر کنید تا او برسد در غیر اینصورت سندمن از فُراست می خواهد تا بمب همراهش را برروی در قرار دهد.
پس از کشتن سربازان درون اتاق، برای پرتاب موشک های زیر دریایی، کنار سندمن در موقعیت مشخص شده ایستاده و کلید F را بفشارید، سپس بدنبال سندمن از زیر دریایی خارج شده و به سمت قایق بادی کنار زیر دریایی بروید تا سوار شوید.
بدنبال قایق دوم از منطقه فرار کنید. تنها یکی از کشتی های روسی در میانه های راه مشکلی بوجود می آورد که برای خلاصی از دست آن کافی است به مین هایی که در پشتش قرار دارد شلیک کنید تا منفجر شوند.

در انتها به همراه قایق سوار هلیکوپتر شده و به ماموریت گروه دلتا در نیویورک خاتمه دهید.

Persona Non Grata

توضیحات: افراد ماکاراُف برای کشتن پرایس و سوپ به خانه امن حمله کرده اند.
هدف: خروج سوپ از کوه های خانه امن
مامور: یوری
موقعیت: هند – هیماچال پرادش

افراد ماکاراُف به خانه امن حمله کرده اند. پس از برخورد هلیکوپتر به خانه، طبق دستورات پرایس عمل کنید. ابتدا برروی بالکن سمت راست رفته و افراد ماکاراُف را بکشید. پس از کشته شدن دکتر، کنار Soap ایستاده و کلید F را بفشارید تا یوری یک سرنگ به سوپ تزریق و او را بیهوش کند، همزمان یکی از افراد ماکاراُف وارد اتاق شده و پرایس به گرمی از او استقبال می کند.

بدنبال پرایس از خانه امن خارج شده و به سمت موقعیت هایی که معین می شوند بروید تا

زمانیکه به UGV برسید. هنگام پیدا کردن UGV، کنار صفحه کنترل آن ایستاده و کلید F را بفشارید.پس از در دست گرفتن کنترل UGV، به سمت مقابل و موقعیت های تعیین شده حرکت کنید تا به هلیکوپتر گروه برسید و تا زمان سوار شدن اعضای گروه، از هلیکوپتر محافظت کنید.پس از برخورد یک موشک به UGV باید خود را به سرعت به هلیکوپتر برسانید. در طول مسیر توسط هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار می گیرید. ناگهان یکی از موشک های این هواپیما به سکوی زیر پای یوری برخورد کرده و منجر به فروریختن زمین می شود.پس از فروریختن زمین زیر پایتان و سُر خوردن یوری به پایین، با کلید های A و D مسیر حرکت او را کنترل کنید تا زمانیکه به درون رودخانه پرتاب شود.

Turbulence

توضیحات: رییس جمهور روسیه برای توقف جنگ در راه هامبورگ است تا در جلسه صلح شرکت کند اما مهاجمینی سعی در تغییر برنامه او دارند.
هدف: حفاظت از هیات صلح روسی در راه هامبورگ
مامور: آندری هارکوف

بدنبال رییس جمهور به اتاق کنفرانس بروید. ناگهان صدای تیراندازی شنیده می شود و پس از مدتی افراد مهاجم در اتاق را شکسته و وارد می شوند، آنها را به کمک فرمانده گروه حفاظت بکشید.باید رییس جمهور را به مکان امن برسانید. به همراه فرمانده خود جلو رفته و مسیر را برای عبور رییس جمهور پاکسازی کنید تا زمانیکه به آلنا، دختر رییس جمهور برسید.فرمانده از شما و گروهبان فدُرُف می خواهد تا بیرون رفته و مسیر رسیدن به اتاق امن را پاکسازی کنید. بدنبال گروهبان فدرف بیرون بروید، تا با افراد مهاجم روبرو شوید، پس از مدتی ناگهان هواپیما به دو نیم تقسیم شده و هارکوف از هوش می رود.پس از به هوش آمدن هارکوف، بدنبال فرمانده خود به بیرون از هواپیما بروید. دختر رییس جمهور را می بینید که در امان است، حال باید رییس جمهور را پیدا کنید. با ادامه مسیر به سایر اعضای گروه حفاظت می رسید که در حال درگیری با افراد مهاجم هستند. به آنها کمک کرده و پس از کشتن مهاجمین، همچنان فرمانده خود را تعقیب کنید تا به رییس جمهور برسید. هلیکوپتری برای انتقال رییس جمهور آمده و برروی زمین می نشیند، فرمانده از شما می خواهد تا در را برای رییس جمهور باز کنید. برای این منظور به سمت در رفته و کلید F را بفشارید.پس از باز کردن در، با ماکاراُف مواجه می شوید. ماکاراُف از رییس جمهور کدهای پرتاب موشک های هسته ای روسیه را می خواهد اما رییس جمهور حاضر به دادن کدها نمی شود، به همین دلیل ماکاراُف دستور می دهد تا دختر او که تنها نقطه ضعفش است را پیدا کنند.

Back On The Grid

توضیحات: ماکاراُف به کمک یک گروه نظامی محلی، از محموله مهمی محافظت می کند که قصد دارد آن را به شمال انتقال دهد.

هدف: حمله به محموله ماکاراُف در کشور سی یرالئون
مامور: یوری
موقعیت: آفریقا – سی یرالئون

بدنبال پرایس و سوپ حرکت کنید. به موقعیتی می رسید که دو سرباز در حال انتقال جنازه های مردم هستند، وظیفه کشتن هر دو آنها با شماست. پس از کشتن سربازان بار دیگر بدنبال پرایس بروید و طبق دستورات او عمل کنید.
به پلی می رسید که برروی آن دو سرباز در حال نگهبانی هستند، یکی از آنها را بکشید، نفر دوم را سوپ می کشد. با ادامه مسیر به کارخانه تولید سلاح می رسید. پرایس از شما می خواهد تا با بالا رفتن از نردبان کلبه چوبی که به آن رسیده اید، در موقعیتی برای پشتیبانی از آنها قرار بگیرید. پس از بالا رفتن از نردبان سرباز خوابی را مشاهده می کنید، از پشت به او نزدیک شده و کلید E را بفشارید. حال باید از پرایس و سوپ پشتیبانی کنید و سربازانی که به آنها نزدیک می شوند را بکشید تا آنها به کارخانه رسیده و آنجا را بررسی کنند. اثری از محموله ماکاراُف نیست، احتمالا آن را به مرکز شهر برده اند.

پس از مدتی سربازان متوجه پرایس و سوپ شده و به آنها حمله می کنند، آنها را کشته و سپس به سمت موقعیت تعیین شده رفته و به گروه ملحق شوید.پس از پیوستن به گروه، به سمت موقعیت هایی که تعیین می شوند حرکت کنید. به موقعیتی می رسید که ماشینی با یک مسلسل در جلوی شما قرار می گیرد. ابتدا فرد پشت مسلسل را کشته و سپس در پشت ماشین قرار گرفته و کلید F را بفشارید تا کنترل مسلسل را بدست بگیرید.از مسلسل بر ضد افراد دشمن استفاده کنید تا زمانیکه ماشین توسط یک خمپاره اندازه منهدم شود. بدنبال گروه از موقعیت فرار کنید و به سمت خمپاره انداز بروید. زمانیکه موقعیت خمپاره انداز را پیدا کردید، پرایس از شما می خواهد تا کنترل آن را در دست بگیرید. پس از در دست گرفتن کنترل خمپاره انداز، به سمت اهدافی که مشخص می شوند خمپاره پرتاب کنید. در انتها به همراه گروه به سمت کلیسای شهر بروید.

Mind The Gap

 

توضیحات: MI6 (سازمان اطلاعاتی انگلستان) متوجه محموله ای مشکوک شده است به همین دلیل به MI5 (سرویس امنیتی انگلستان) هشدار می دهد و از آنها می خواهد تا به این مسئله رسیدگی کنند.

هدف: جلوگیری از تهدید امنیتی در لندن
مامور: گروهبان مارکوس برنز
موقعیت: لندن – منطقه Canary wharf

بدنبال اعضای گروه حرکت کنید تا به کامیونی که در بندر قرار دارد برسید. گروهبان وال کرافت از شما می خواهد تا در عقب کامیون را باز کنید، به این منظور در کنار در کامیون ایستاده و با فشردن کلید F در را باز کنید.پس از باز شدن در کامیون توسط افرادی مورد حمله قرار میگیرید. آنها را کشته و سپس بدنبالشان بروید تا به تونل مترو برسید. بر پشت ماشینی که معین می شود سوار شده و به تعقیب افراد مهاجم بپردازید.پس از سرنگونی قطار و ماشین ها، بدنبال گروهبان وال کرافت به تعقیب افراد دشمن بپردازید.پس از دستگیری افراد از مترو خارج شده و به کمک سایر اعضای گروه راه یکی از کامیون ها که به سمتتان می آید را مسدود کنید.