1. خانه
  2. مستندات
  3. Call of Duty : Modern Warfare 3
  4. ACT II

ACT II

Goalpost

 

توضیحات: پایگاه نیروی هوایی رامستین، مستقر در آلمان اطلاع می دهد که آلمان توسط نیروی زمینی ارتش روسیه مورد حمله قرار گرفته است و درخواست نیروی پشتیبانی می کند. از سوی دیگر ارتباط ارتش با نماینده آمریکا، مستقر در هامبورگ قطع شده، نیروی دلتا موظف می شود تا او را پیدا کند.

هدف: پیدا کردن موقعیت و حفاظت از معاون رییس جمهور آمریکا برای خروج فوری
مامور: گروهبان فُراست
موقعیت: آلمان – هامبورگ

پس از خروج از هلیکوپتر به دنبال اعضای گروه از ساحل به شهر حمله کنید. از هر چیزی به عنوان پناهگاه استفاده کنید.پس از عبور از ساحل، به همراه اعضای گروه و تانک ها به سمت موقعیت های تعیین شده بروید تا زمانیکه فردی که در پشت مسلسل یکی از تانک ها قرار دارد بوسیله یک تک تیرانداز کشته شود. سندمن از شما می خواهد تا جای او را پُر کنید، برای اینکار، کنار تانک ایستاده و کلید F را بفشارید.پس از قرار گرفتن در پشت مسلسل تانک به سمت پارکینگی طبقاتی می روید. تعداد نفرات سربازان روسیه در این پارکینگ زیاد است. برای کشتن آنها می توانید از ماشین های پارک شده کمک گرفته و به آن ها تیراندازی کنید تا با انفجارشان نیروهای روسی اطراف خود را بکشند.جلوتر، زمانیکه دو تانک آمریکایی در حال بالارفتن از سراشیبی پارکینگ هستند، زمین فرو ریخته و به طبقات پایینی پارکینگ پرت می شوید. پس از این حادثه برای خروج از تانک کلید F را بفشارید و سپس بدنبال سندمن از پارکینگ خارج شده و به سایر نیروهای آمریکایی بپیوندید.در اینجا درصورتیکه با ارور «Reliable command buffer overflow»

مواجه شدید، باید از خیابان خارج شده و مسیر را پس از ورود به کتابخانه ای که در سمت راست قرار دارد ادامه دهید تا به انتهای مسیر و در بسته ای برسید. در اینجا همچون سایر اعضای گروه از حفره ای که در سمت چپ قرار دارد وارد خیابان شوید.پس از مدتی به ماشین های گلوله باران شده محافظ معاون رییس جمهور می رسید. وارد ساختمان سمت چپ شده و از پلکان ساختمان بالا بروید تا به دری برسید که توسط یکی از سربازان روسی بسته می شود. کنار در ایستاده و پس از مشاهده عبارت «Breach» کلید F را بفشارید و پس از ورود به اتاق سربازان روسی را بکشید.

Return to Sender

توضیحات: MI6 اطلاعاتی از فرد و محل ارسال محموله مواد شیمیایی برای ماکاراُف بدست آورده است، پرایس این اطلاعات را از طریق استاد قدیمی خود، کاپیتان مک میلان بدست می آورد.

هدف: حمله به مقر واراب و پیدا کردن او
مامور: یوری

موقعیت: سومالی– بوساسو

پس از ورود به مقر واراب، به دنبال پرایس حرکت کنید و در زمان هایی که بازی اعلام می کند، با فشردن کلید عدد ۴ از مسلسل هلیکوپتر استفاده کنید.زمانیکه به در اتاق واراب رسیدید، با مشاهده عبارت «Breach» کنار در ایستاده و کلید F را بفشارید. با وارد شدن به اتاق، تمام افراد بجز واراب که با عبارت «Capture» مشخص شده را بکشید.پس از کشتن واراب بدنبال پرایس به سمت موقعیت تعیین شده برای سوار شدن بر هلیکوپتر حرکت کنید اما درون تله ای قرار می گیرید. پرایس از نیکولای می خواهد تا آنها را در موقعیت دوم سوار کند، برای رسیدن به آن موقعیت ۳ دقیقه و ۲۶ ثانیه زمان دارید. به همراه پرایس و سایر اعضای گروه به سمت موقعیت دوم بروید. هنگام رسیدن نیکولای، هلیکوپتر او صدمه دیده و سقوط می کند. ابتدا برای فرار از دست هلیکوپتر در حال سقوط نیکولای بدنبال پرایس از طنابی به پایین ساختمان بروید. حال باید با کمک سایر اعضای گروه عملیات نجات نیکولای را انجام دهید.پس از پیدا کردن نیکولای، کنار او ایستاده و با فشردن کلید F او را از روی زمین بلند کرده و سپس به سمت موقعیت تعیین شده ببرید.

Back And Drag

 

توضیحات: GIGN (واحد ضد تروریستی پلیس فرانسه) وُلک (Volk) که طبق اظهارات واراب، واسطه او و ماکاراُف بوده را به دام انداخته اما خود توسط نیروهای روسی زمین گیر شده است و حالا از گروه دلتا تقاضای کمک کرده است.

هدف: زنده دستگیر کردن وُلک
مامور: گروهبان فُراست
موقعیت: پاریس – منطقه مونتمارتر هیل

بدنبال سندمن به سمت موقعیت های تعیین شده حرکت کنید تا به واحد GIGN برسید.پس از ملحق شدن به واحد GIGN به همراه آنها به سمت موقعیت های جدید بروید تا به پلکانی برسید که به علت زیاد بودن تعداد نیروهای روسی در پایین آن، سندمن تقاضای پشتیبانی هوایی می کند. برای استفاده از این قابلیت، کلید عدد ۴ را فشرده و یک عدد نارنجک دودزا به پایین پلکان پرتاب کنید تا هواپیما آن موقعیت را نابود کند. پس از عبور از پلکان به یک میدان می رسید که ابتدا بوسیله سربازان روسی که توسط هلیکوپتر به آنجا می رسند مورد هجوم قرار می گیرید اما پس از مدتی بوسیله یک نفربر نیز مورد حمله قرار می گیرید که تنها راه خلاصی از دست آن استفاده از پشتیبانی هوایی است.با عبور از میدان به دریچه فاضلابی می رسید. برای ورود به فاضلاب، کنار دریچه ایستاده و کلید F را بفشارید.پس از ورود به فاصلاب بدنبال واحد GIGN بروید تا به نیروهای روسی محافظ وُلک برسید.پس از پیدا کردن وُلک بدنبال او بروید تا از فاضلاب خارج شوید. وُلک سوار ماشینی شده و فرار می کند، شما نیز به سمت در ماشین پلیس رفته و پس از قرار گرفتن در کنار در، کلید F را بفشارید تا فراست سوار شود.پس از مدتی فرار از دست نیروهای روسی به ماشین وُلک می رسید، برای متوقف کردن ماشین به سمت آن تیر اندزای کنید تا لاستیک عقب آن نابود شود.

Iron Lady

توضیحات: گروه دلتا باید وُلک را زنده از پاریس خارج کند.
هدف: همراهی وُلک تا محل پرواز
مامور: گروهبان فُراست
موقعیت: فرانسه – پاریس

هلیکوپتر انتقال وُلک در موقعیت تعیین شده قرار می گیرد اما بر اثر اصابت موشک صدمه دیده و سقوط می کند، در این لحظه بهتر است از مسیر سقوط هلیکوپتر دور باشید. پس از سقوط هلیکوپتر، در نقش توپچی هواپیما به بازی ادامه می دهید. پس از قرار گرفتن در نقش توپچی، با فشردن کلیدهای S و W برروی اهداف خود زوم کنید. با فشردن کلید عددهای ۱ و ۲ سلاح مورد استفاده خود که مجموع آنها ۳ عدد می باشد را تغییر دهید. این سلاح ها شامل اسلحه ۱۰۵ میلی متری، قدرتمندترین سلاح هواپیما با گلوله هایی همچون گلوله های تانک، سلاح دوم یک اسلحه ۴۰ میلی متری، مناسب برای از بین بردن سربازان و ماشین ها و آخرین سلاح یک اسلحه ۲۵ میلی متری، به عنوان مسلسل هواپیما، مناسب برای از بین بردن هلیکوپتر و سربازان، با فشردن کلید F می توانید از دوربین گرماسنج هواپیما استفاده نموده و اهداف را بهتر ببینید. 

باید میدان را برای عبور گروه دلتا پاکسازی کنید، گروه موقعیت خود را با استفاده از نارنجک دودزای قرمز نشان می دهد، مراقب باشید آنها را هدف قرار ندهید. پس از پاکسازی میدان، گروه وارد خیابانی می شود که توسط نیروهای روسی به شدت محافظت می شود. گروه بار دیگر از نارنجک دودزا استفاده می کند اما رنگ این نارنجک بنفش بوده و به معنی درخواست پاکسازی موقعیت مشخص شده است.  پس از رسیدن گروه به هتل کنار خیابان، بار دیگر در نقش گروهبان فُراست قرار می گیرید. گروه توسط تیربار وسط حیاط تحت فشار است، سندمن از شما می خواهد تا سرباز پشت آن را بکشید. برای اینکار از پلکان سمت چپ بالا رفته و خود را به اتاقی، مشرف به حیاط رسانده و پس از برداشتن اسلحه تک تیر انداز، علاوه بر سرباز پشت تیربار، سایر سربازان وسط حیاط را کشته و خود را به وسط حیاط برسانید. اینبار نوبت شماست که با استفاده از تیرباری که در سوی دیگر مرکز حیاط قرار دارد نیروهای روسی را مورد هدف قرار دهید. پس از لحظاتی تانک دشمن وارد حیاط می شود، سنگر گرفته و با فشردن کلید عدد ۴ نارنجک دودزا را انتخاب و آن را به سمت موقعیت تانک پرتاب کنید تا نیروی هوایی آن را منهدم کند.پس از نابود شدن تانک، بار دیگر به عنوان توپچی هواپیما به بازی ادامه می دهید. از گروه دلتا پشتیبانی کنید تا گروه سوار دو ماشین شده و از میدان خارج شوند.پس از خروج گروه از میدان، ماشین ها و هلیکوپترهای تعقیب کننده آنها را نابود کنید تا زمانیکه به پل و محل خروج وُلک برسند.پس از رسیدن به پل، سندمن از شما می خواهد تا موشک ضد زره Javelin را از روی زمین برداشته و دو تانک روسی را نابود کنید. سپس تا جای ممکن برروی پل پیشروی کنید و پل را برای فرود هلیکوپتر پاکسازی کنید. در نهایت در برابر هجوم نیروهای روسی مقاومت کنید تا نیروهای پشتیبانی ارتش از راه رسیده و گروه دلتا از موقعیت خارج شود. 

Eye of the Storm

 

توضیحات: سندمن اطلاعات بدست آمده از بازجویی وُلک را در اختیار پرایس می گذارد. طبق این اطلاعات، ماکاراُف ۶ ساعت دیگر در هتلی به نام لاستیگ با مشاوران عالی خود قرار ملاقات دارد.

هدف: رسیدن به کلیسا با کمک مردم
مامور: یوری
موقعیت: جمهوری چک – شهر پراگ

بدنبال سوپ و پرایس به سمت محل ملاقات با گروه مقاومت بروید. پس از رسیدن به آنها، باید بدنبال سوپ مسیر را ادامه دهید. پس از مدت زمان کوتاهی به گروهی از افراد دشمن می رسید که دو نفر از آنها برروی پشت بام در حال نگهبانی هستند، به دستور سوپ و در زمان مناسب هر دو آنها را بکشید.
با ادامه مسیر به خیابانی می رسید که توسط دو سرباز در حال گشت محافظت می شود. یکی از آنها را بکشید، نفر دوم را سوپ می کشد. کاری به تک تیر اندازی که برروی پشت بام های سمت راست در حال نگهبانی است نداشته باشید.

با ادامه مسیر به گروه بزرگی از افراد دشمن می رسید به همین دلیل سوپ وارد یک فروشگاه لباس می شود، بدنبال او حرکت کرده و با فشردن کلید Ctrl برروی زمین بخوابید. طبق دستورات سوپ حرکت کنید تا توجه سربازان به سوی شما جلب نشود.به میدانی مملو از سربازان روسی می رسید، پس از آنکه پرایس به همراه گروه مقاومت شروع به تیراندازی کردند، شما نیز به همراه سوپ سربازان را بکشید.پس از مدتی یک نفربر وارد میدان می شود، RPG را از کنار جعبه های موجود در میدان پیدا کرده و بوسیله آن، نفربر را نابود کنید. سپس بدنبال سوپ وارد ساختمانی در سمت چپ میدان شوید.پس از ورود به ساختمان به پلکانی می رسید، از آن بالا رفته و طبق دستور سوپ به سمت موقعیت های تعیین شده بروید و به اعضای گروه مقاومت کمک کنید. پس از رسیدن به موقعیت تعیین شده، دو تیربار را مشاهده می کنید که با شلیک خود مانع پیشروی گروه مقاومت می شوند. افراد پشت آنها را کشته و به سمت موقعیت بعدی بروید اما ناگهان تانکی بر سر راهتان قرار می گیرد. سنگر گرفته و منتظر سوپ بمانید تا آمده و از درون پنجره یکی از ساختمان های سمت چپ میدان، راهی به داخل باز کند. پس از ورود به ساختمان، برای به پایان رساندن ماموریت کافی است بدنبال سوپ حرکت کرده و طبق دستورات او عمل کنید تا به کلیسا برسید.

Blood Brothers
توضیحات: یوری و سوپ در برج کلیسا در انتظار ماکاراُف هستند.
هدف: کشتن ماکاراُف در هتل لاستیگ
مامور: یوری
موقعیت: جمهوری چک – شهر پراگ

پس از ورود ماکاراُف به پارکینگ هتل، باید موقعیت پرایس را برروی پشت بام هتل پیدا کنید، از کلید های S و W برای استفاده از زوم سلاح استفاده کنید. پرایس با چراغ قوه ای علامت می دهد، او را می توانید در کنار مجسمه ای در بالای ساعت هتل پیدا کنید. پس از پیدا کردن پرایس، او از ساختمان پایین می آید. بوسیله تفنگ، افراد ماکاراُف مستقر در بالکن را کشته و از پرایس پشتیبانی کنید.پس از انفجار برج و پرتاب شدن سوپ و یوری به پایین، پرایس از شما می خواهد تا سوپ را بلند کنید. برای اینکار، کنار سوپ ایستاده و کلید F را بفشارید. پس از بلند کردن سوپ، به دنبال پرایس حرکت کنید.پس از عبور از یک ساختمان، پرایس از شما می خواهد تا سوپ را در گوشه ای که با علامت «Set Down» مشخص می شود، زمین بگذارید و اسلحه را در دست یوری می دهد تا از آنها پشتیبانی کند.بدنبال پرایس حرکت کرده و تا رسیدن به اعضای گروه مقاومت از آنها در برابر نیروهای مهاجم محافظت کنید. با رسیدن به گروه مقاومت، آنها سوپ را به داخل ساختمانی انتقال می دهندپس از آنکه پرایس، سوپ را برروی میزی قرار داد، کنار سوپ ایستاده و کلید F را بفشارید تا یوری به پرایس کمک کند.پس از مرگ سوپ، بدنبال پرایس بروید. او از شما می

خواهد تا دری را باز کنید، به سمت در رفته و سپس حقایقی از بازی را ببینید.قسمتی از این حقایق مربوط به حادثه فرودگاه بین المللی روسیه می شود. پس از زخمی شدن یوری بدست ماکاراُف، باید خود را به داخل آسانسور برسانید. برای اینکار از دکمه های راست و چپ ماوس استفاده کنید.