1. خانه
  2. مستندات
  3. Sniper Elite V2
  4. مقدمه

مقدمه

اسنایپر یا تفنگ های تک تیرانداز در واقع اسلحه ای سبک به شمار می آیند که دارای دوربینی مجهز به تلسکوپ بوده و برای تیراندازی در فواصل متوسط و با دقتی بسیار بالا طراحی شده اند.
سابقه ساخت این گونه از تفنگ ها به قرن هجدهم باز می گردد. و تاثیرگذاری عمده این نوع از سلاح ها بیشتر از نقش آنها در از بین بردن نیروهای دشمن، تاثیری است که در ایجاد وحشت و از بین روحیه نیروهای مقابل ایجاد می کند. اثری که نتیجه آن حس دائمی نزدیک بودن به مرگ است.
اسنایپر و تفنگ های دوربین دار نقش بسیار مهمی در مراحل مختلف جنگ جهانی دوم و بویژه درگیری های جبهه های شرقی داشتند.
افسانه های بسیاری از مدافعان تک تیرانداز روسی در دفاع از شهرهای ویران شده روسیه گفته شده است. و بسیاری از این تک تیراندازان در زمره قهرمانان ملی شوروی سابق به حساب می آمدند.
واسیلی زایتسوف، یکی از این قهرمانان روسی است که فیلم سینمایی «پشت دروازه های شهر» بر اساس نقش او در دفاع از استالینگراد صحنه هایی جذاب را به تصویر کشیده است.
درگیریهای نازیها و نیروهای ارتش سرخ در بقایای ساختمان های تخریب شده استالینگراد تصاویری است که در آثار بسیاری از فیلم های هالیوودی تا بازیهای رایانه ای به تصویر کشیده شده است و اسنایپر جزء لاینفک این نبردها به شما می آمده است.
در نسخه دوم « اسنایپر الیت » ، بازیکن در مرحله ای خاص از جنگ جهانی دوم وارد بازی می شود. آلمانها نفس های آخر را می کشند و هر یک از قوای متفقین در صدد است که ارثیه بیشتری از شکست اسطوره تکنولوژی و صنعت زمان یعنی نازیها ببرند.
پس از شکست هیتلر، پروژه های بزرگی بی سرپرست شده و دانشمندان ارزشمندی رها می شوند. این میراث ارزشمند آلمان هیتلری بود که سرمایه شکل گیری ابرقدرت های قرن بیستم می شد و طبیعتاً هر یک حاضر بودند که برای دستیابی به قدرت فن آوری و صنعتی آلمان دست به هر کاری بزنند.
این بازی بر سبک سوم شخص و اکشن طراحی شده است. شما در نقش یک سرباز تک تیرانداز یک سری عملیات سخت و جذاب برای نابودی سربازهای آلمانی دارید.