1. خانه
  2. مستندات
  3. Rome Total War
  4. محیط جنگ

محیط جنگ

 

محیط جنگ
محیط جنگ یکی دیگر از محیط های اصلی بازی را تشکیل می دهد. این محیط که با قواعد استراتژیک همزمان کنترل می شود، در Custome Battle، Quick Battle و Campaign دیده می شود که در حالت سوم بنا به خواست بازیکن قابل صرفنظر کردن می باشد. در محیط جنگ بازی که یکی از با شکوه ترین محیط های نبرد در بازیهای رایانه ای می باشد این امکان وجود دارد که در هر زمان دلخواه با متوقف کردن کلیه فعالیت ها، دستورات لازم را برای نیروهای مختلف صادر نموده و سپس به ادامه نبرد بپردازید. این قابلیت برای کسانی که با استراتژیک همزمان آشنایی کمی دارند بسیار مفید می باشد.


برخلاف محیط استراتژیک که بازیکن جزییات زیادی در صفحه نمی بیند و تنها یک فرمانده به عنوان نماینده سپاه خود دیده می شود، در محیط جنگ، نیروها با جزییات کامل به تصویر کشیده شده و رفتارهایی هوشمندانه به نسبت امکانات خود بروز می دهند. در واقع در محیط استراتژیک بازیکن تصمیمات کلی در خصوص جنگ و برخورد با سایر ملل را اتخاذ نموده و نتیجه آنها را در محیط جنگ به نظاره می نشیند. بعنوان مثال اگر در محیط استراتژیک با دقت در عوامل طبیعی منطقه همچون رودخانه ها، جنگل ها و پستی و بلندی های منطقه، مکان نبرد و رودررو شدن با دشمن را انتخاب کنید، در محیط جنگ می توانید از اینگونه عوامل جغرافیایی به نفع خود بهره ببرید. حتی آب و هوا نیز از عوامل برتری نیروها به حساب می آید و به عنوان مثال بارش باران می تواند برد سلاح های پرتابی را کاهش دهد. علاوه بر این انتخاب نوع نیروها نیز در تقابل با سپاه دشمن بسیار مهم می باشد. با استفاده از توضیحات کاملی که در مورد انواع نیروها در ادامه همین کتابچه راهنما آمده است، تلاش کنید تا از قابلیت های نیروهای خود به نحو احسن بهره ببرید.


یکی دیگر از عوامل مهم در برتری یک سپاه در میدان جنگ، روحیه نیروها می باشد. عوامل مختلفی بر این عامل تاثیر گذار است. خستگی ناشی از حرکت های طولانی سربازان و یا نبردهای پی در پی، نزدیکی به فرمانده سپاه و حضور چشمگیر وی در میدان جنگ و همچنین نزدیکی به فرمانده دشمن، وجود نیروهای دشمن در جناحین یا پشت نیروها، میزان خسارات و تلفات وارد شده به نیروها و در نهایت فرار نیروها از میدان جنگ از عوامل تاثیرگذار بر روحیه نیروها به شمار می آید.


در محیط جنگ، بازیکن می تواند حداکثر تا ۲۰ گروه از نیروهای نظامی را کنترل نماید. به این تعداد نیروهای مزدور و سایر گروه های متحد نیز افزوده می شود که البته آنها توسط هوش مصنوعی بازی کنترل می شوند.